Psy rasowe a karma Prize Petfood

Ludzie hodują psy od czasów prehistorycznych. Najwcześniejsi hodowcy psów użyli wilków do stworzenia domowych psów.
Od początku ludzie celowo hodowali psy, by wykonywać różne zadania. Polowanie, pilnowanie są uważane za jedne z najwcześniejszych zadań chętnie wykonywanych przez zwierzę przeznaczone na miano „najlepszego przyjaciela człowieka”.
Wybór rasy jest najlepszym sposobem na poznanie wyglądu i osobowości psa, ale nigdy nie jest to gwarancja.
Nawet w obrębie ras istnieje ogromna różnorodność w sposobie, w jaki pies działa i reaguje na otaczający go świat. Różnice te mogą wynikać z tego, jak traktowano go jako szczeniaka, jak dobrze został wyszkolony po doprowadzeniu go do domu i oczywiście z genetycznego losu szczęścia.
W końcu upodobania i osobowość twojego psa są tak indywidualne, jak ty –  jeśli możesz zaakceptować, że jesteś zobowiązany do wzajemnego zadowolenia.
Badania nad różnicami w zapotrzebowaniu pokarmowym pomiędzy psami różnych ras trwają od wielu lat, ponieważ oczywiste jest, że jeżeli postawimy obok siebie doga i chihuahua to widać, że są to psy istotnie różniące się tempem metabolizmu i zapotrzebowaniem pokarmowym.
Mały maltańczyk olbrzymi dog czy owczarek to różnica w wyglądzie, postawie i temperamencie.
Pewne rasy mają tendencje do nadwagi inne zaś potrzebują większego zapotrzebowania energetycznego. U psów ras dużych jest ono zbliżone do około 100 kcal/kg m.c.-0.75, podczas gdy u młodych beagle może sięgać 140 kcal/kg m.c.-0.75. Bez wątpienia więc gęstość energetyczna karmy przeznaczonej dla psów dużych ras (labradorów, owczarków niemieckich) powinna być mniejsza niż dla psów ras małych i średnich (jamniki, beagle itp.). Ale nie jest to oczywiście regułą, ponieważ np. nowofundlandy mają zapotrzebowanie energetyczne mniejsze o około 16% od przeciętnego (co wydaje się logiczne), podczas gdy dogi (także psy ras dużych) mają zapotrzebowanie pokarmowe większe od przeciętnego o około 25%. Tak więc widać wyraźnie, że to nie wielkość rasy jest czynnikiem decydującym o wielkości zapotrzebowania pokarmowego, ale specyficzne cechy tej rasy.

Karma Prize Petfood  Breed występuje w wariantach Super Premium Hypoallergenic, oraz Grain Free.

Cechuję ją idealny granulat dedykowany konkretnej rasie. Zawarte w karmie kwasy omega-3 wspomagają pracę serca i mózgu a duża zawartość mięsa w składzie z batatami (słodkie ziemniaki) które dostarczają węglowodany, które odpowiedzialne są za dostarczanie energii zwierzęciu. Podczas tworzenia receptury nie zapomniano o glukozaminie i chondroitynie pozyskiwanej z chrząstki całych półtuszy, oraz owoców i warzyw zawierających pochodzące z natury antyalergeny.